مجتمع فرهنگی و آموزشی پلکان؛ تحت نظارت آموزشی موسسه صنعت هسته‌ای کشور (مجموعه مدارس انرژی اتمی ایران)
موسس مجتمع فرهنگی و آموزشی پلکان
 
سید عیسی میرشفیعی
متولد 1344 شهرستان ساری

تحصیلات:

کارشناسی آموزشی دانش‌آموزان با نیاز ویژه
کارشناسی ارشد مدیریت
 

سوابق اجرایی

معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش سال 93 تا 99
مدیر نمونه کشوری در ارزیابی طرح شهید رجایی سال 1385
مدیر آموزش و پرورش استثنائی استان مازندران سال 76 تا 85
عضو انجمن ملی بهره‌وری ایران سال 84 - 85
کارشناسی ارزیابی عملکرد و بازرسی آموزش و پرورش 74 تا 85
 

مسیر ما در مدیریت پلکان

مجتمع فرهنگی و آموزشی پلکان همواره سعی داشته در محیطی مناسب، دانش آموزانی را تربیت کند که عنصر مفیدی برای جامعه باشند.
هدف پلکان ، رسیدن به تربیت جامع است؛ یعنی تربیتی که در برگیرنده جنبه های علمی، اخلاقی و اجتماعی باشد. سعی ما در مجموعه پلکان این است که فرزندانی در تراز زندگی اخلاقی متناسب با مقتضیات زمان پرورش دهیم.
نیاز امروز دانش آموزان، تنها یادگیری ریاضی، فیزیک و علوم تجربی نیست. تلاش ما بر این اساس است که در محیط مدرسه، فضایی را فراهم کنیم تا دانش آموزان با کسب مهارت هایی که در زندگی مهم هستند، بتوانند در زندگی امروز و فردایشان عنصری موثر و موفق باشند. 
در کنار یادگیری علوم، لازم است یک دانش آموز، مهارتهایی مثل گفتگو کردن، برقراری ارتباط، برنامه ریزی، نظم و انضباط و... را نیز فراگیرد.
در این مدرسه به رشد فردی دانش آموز، توجه شده و هر دانش آموز با توجه به علاقه و ویژگی و استعدادهایش، در فعالیت های مدرسه شرکت می کند. البته در این مسیر، همراهی و پشتیبانی اولیای گرامی، بسیار مهم بوده و نقشی کلیدی درتحقق اهداف ما خواهد داشت.

اولويتهای پيش‌ رو

همان طور که هدف‌گذاري اولیه مدارس پلکان پیوستن به برترین مدارس استان مازندران بوده است در ۵ سال گذشته با ارتقاء مداوم کيفيت آموزش و فعاليت‌هاي فرهنگي توانسته است یکی از تاثيرگذارترين مجموعه‌ها در آموزش و پرورش شهر و استان باشد.
ما در افق ۵ ساله پيش رو، «توسعه کيفي» را در اولويتهای اول همه فعاليت‌هاي مجتمع قرار خواهيم داد، از فعاليت‌هاي علمي و آموزشي مدرسه گرفته تا امور فرهنگي و تربيتي، از برنامه‌هاي پژوهشي تا فعاليت‌هاي ورزشي و تفريحي و آنچه که به سلامتي جسم و روح دانش‌آموزان مرتبط است.
«توسعه کيفي» در همه اين امور در اولويت برنامه‌هاي پيش روي ما است.

مدرسه شاد / شوق یادگیری

از همه همکارانم در بخش‌هاي مختلف مجتمع خواسته‌ام تا بستر مناسب براي «شادي و نشاط» دانش‌آموزان را بيش از گذشته فراهم کنند.
با مشکلاتي که در جامعه هست و مي‌دانيم، لزوم تزريق نشاط و شادماني در فرزندانمان بيشتر احساس مي‌شود. ضمن اينکه درسِ «احترام به بزرگترها به ويژه والدين» طنين رساتري در مجموعه پلکان دارد.
يکي از استراتژي‌هاي مهم آموزشي دبیرستان، تقويت «شوق يادگيري» در دانش‌آموزان است. «شوق يادگيري» و دانستن، گوهري است که اگر کسي به آن مزين شود پيوسته در مسير رشد قرار گرفته و هيچ‌گاه فارغ‌التحصيل نخواهد شد. در اين مسير دبيران ، نقش راهبري و هدايت آموزشي را بر عهده دارند تا دانش‌آموزان لذت کشف مسائل علمي را بچشند.مجتمع فرهنگی و آموزشی پلکان
تحت نظارت موسسه صنعت هسته‌ای کشور
(مجموعه دبیرستان‌های انرژی اتمی ایران)